PASCO konference 2013 - EXPOZ opět boduje!

Již třetí rok se 18. 4. 2013 v Praze konala „PASCO konference 2013“, celostátní setkání uživatelů měřicího systému PASCO a všech přátel školního přírodovědného experimentu. Jedná se o soutěžní akci o nejlepší PASCO experiment a PASCO projekt.

V kategorii projektů jsme se zúčastnili s naším projektem gymnázia v Poličce - EXPOZ (Experimentem k poznání). Součástí prezentace projektu, kterou měl na starosti Tomáš Feltl, byla přednáška a workshop zaměřený na výuku chemie. V přednášce jsme účastníky zaujali celkovým řešením portálu www.expoz.cz s komplexními výstupy projektu - pracovními návody, pracovními listy, řešenými pracovními listy, fotonávody, videonávody a dalšími soubory s nastavením HW i SW. Také metodická síť a možnost uspořádání školení naším týmem, a to přímo na libovolné škole, řadu účastníků zaujala. Workshop s deseti chemickými experimenty různé obtížnosti pak byl onou pomyslnou „třešničkou na dortu“.

Naše vystoupení bylo velice kladně přijato a ve finále vedlo ke získání první ceny v kategorii PASCO projekt. Ocenění není pouze formální, ale představuje hodnotnou cenu pro naši školu - systém PASCO dle vlastního výběru v hodnotě 20 000 Kč. Děkujeme!